Od 7 lutego Walter poza prawem

Marek Kruczek
2008-02-04, ostatnia aktualizacja 2008-02-04 20:02


Dla nas jedno jest jasne. Miasto chce nas wywalić z hali, ale woli, żeby odpowiedzialność spadła na wojsko - mówili działacze Policyjnego Towarzystwa Sportowego "Walter" po kolejnym spotkaniu w ratuszu. - Proponujemy salę w hali na Podpromiu - deklaruje prezydent Tadeusz Ferenc.

Zobacz powiekszenie

Fot. Franciszek Mazur / AG

Niestety, na poniedziałkowe spotkanie w ratuszu nie przyjechał nikt z Rejonowego Zarządu Infrastruktury z Lublina, który ma przejąć halę Waltera od policji już 7 lutego. Prezydent Tadeusz Ferenc po raz kolejny zadeklarował, że miasto będzie się ubiegać o prawo zarządu nad halą tylko w sytuacji, jeżeli zrezygnuje z niej wojsko. Przedstawiciel 21. Brygady Strzelców Podhalańskich kpt. Konrad Radzik zapewnił, że brygada nie usunie dzieci z hali. - Taka jest wola dowództwa, zapewnienia byłego dowódcy gen. Bronowicza są aktualne. Oczywiście pod warunkiem, że to my dostaniemy zarząd nad halą - mówił kpt. Radzik. To dla działaczy Waltera jest największym problemem. - RZI nie chce z nami porozumienia. 21. BSP na razie nie może o niczym decydować, bo nie ma zarządu hali. Padają tylko deklaracje. Prezydent czeka na rozwój sytuacji, a my jesteśmy pod ścianą - mówili działacze towarzystwa.

Poniedziałkowe spotkanie zakończyło się propozycją miasta, by PTS ubiegał się o salę w hali Podpromie. Kapitan Radzik umówił działaczy Waltera na najbliższy piątek z nowym dowódcą 21. BSP - gen. brygady Tomaszem Bąkiem.

- Na pewno spotkamy się generałem i bardzo chętnie obejrzymy salę w hali Podpromie - mówią działacze Waltera, ale dodają, że nie takiego obrotu sprawy się spodziewali. - Dla nas dzisiejsze spotkanie nie przyniosło efektów. Nie rozwiązaliśmy najważniejszej kwestii, bo nie było nikogo z RZI. - Od 7 lutego działamy nieprawnie - chyba nie o to chodziło - mówili.

Źródło: Gazeta Wyborcza RzeszówWyślij Wydrukuj Podyskutuj na forum


Przeczytaj 3 komentarze na Forum

Dodaj swój komentarz »